Poreferendové myšlienky

Autor: Jozef Mikloško | 8.2.2015 o 0:37 | Karma článku: 12,88 | Prečítané:  3594x

Ján Krstiteľ v Zeffirelliho filme Ježiš z Nazaretu povedal: „Skôr ako sa zmenia kráľovstvá, musia sa zmeniť ľudia.“ Kráľovstvo sa pred 25 rokmi zmenilo, ale ľudia zostali rovnakí. Na Slovensku sa za posledné trištvrtestoročie udialo veľa nedobrého, ktoré nevykonali Marťania. Státisíce ľudí spolupracovalo so zlom, dnes to, po spracovaní médiami a peniazmi, pokračuje. Pradedo arizoval, dedo likvidoval rehole, otec normalizoval a syn je kapitalista, ktorý má kontá v daňových rajoch a tuneluje štátne zákazky a eurofondy.   

V 40. rokoch boli Slováci pri vyvážaní Židov a pri februárovom puči komunistov. V 50. rokoch boli mnohí milicionármi a udavačmi, v 60. sme mali pol milióna komunistov a eštébákov, v 70. rokoch valcovalo zdravé jadro KSS a normalizátori, v 80. sa vyrojili perestrojkári s červeným srdcom a v 90. rokoch obracači kabátov a privatizéri. Aj v treťom tisícročí kolaborovanie s mocou pokračovalo. Kde sú tí, čo masovo volili HZDS a vtedajšie SNS? Zasmradili a zmizli, na svoju zodpovednosť za chaos prvých rokov samostatného Slovenska, za vytvorenie nerovností, ktoré sa nedajú napraviť, už zabudli.  Dnes vymierame, ale za 60 rokov sme hodili do kontajnerov 1,3 mil. detí. Temer 50% rodín je rozvedených, trpia za to najmä deti. V korupcii a tunelovaní sme majstri sveta. Týchto zakliatí a prekliatí, zdá sa, sa ešte dlho nezbavíme.

Za Mečiara koloval samizdat: „ Na Slovensku je stav veľmi pokročilej perzekučnej a megalomanskej paranoje, v ktorej sa slovenský národ ako celok správa nemorálne. Aj úplne jasná skutočnosť má protikladné hodnotenie, ľudia sú schopní logicky vysvetliť aj úplne protikladné myšlienkové postupy...“

O tom, čo je to manželstvo, že deti nemôže vychovávať hocikto a hocijako, sa nezaujíma 78,6 % našich občanov. Zapamätajme si strany, noviny, televízie a ľudí, ktorí nás v posledných týždňoch jednostranne atakovali proti zdravému rozumu. Lebo v referende išlo o zdravý rozum a o zodpovednosť za budúcnosť Slovenska, nie o náboženstvo a nenávisť.

Čaká nás ešte dlhá cesta nad priepasťou. Kráča po nej cez 940 tisíc občanov, ktorí nie sú ľahostajní k našej situácii. Je to sila, na ktorú sa možno spoľahnúť a ktorej treba úprimne poďakovať!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Keď sa raz prezident príde spýtať, čo by mali robiť

Spýtala som sa, čo by chcel a on povedal, aby neboli bezdomovci. Prihlásil sa ku Kollárovi do strany, lebo si myslel, že tam sa to podarí.

KOMENTÁRE

Ficov Smer je v opozícii. Únia má novú vládnu koalíciu

V europarlamente sa rozpadla veľká koalícia ľudovcov a socialistov.

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.


Už ste čítali?