Jubilejná olympiáda bola v Nitre na Kalvárii

Autor: Jozef Mikloško | 6.10.2013 o 12:42 | (upravené 6.10.2013 o 21:12) Karma článku: 13,10 | Prečítané:  1375x

Program 10. Kalvárskych olympijských hier bol tento: súťaž o kráľa strelcov, hod kladivom, futbal Kalvária : Stračia cesta. Vyraďovacie preteky štvorkoliek, granátová vojna, guľky, šlajder, šípky, rýchlostné preteky trojkoliek (čas nezostal na streľbu zo vzduchovky na vrabcov, bungídžamping z veže kostola,  paraglajding z Kalvárie, skok do reči, bitku mužstiev a ženstiev s výmenou mokrých tričiek a rybačku na čierno v rieke Nitre). Všetky fotografie - a ešte mnoho iných - urobil Milan Volárik, na perexe vidno pokus o ovplyvňovanie výsledkov v hode kladivom.

Modrí sú víťazní StračáciModrí sú víťazní StračáciMilan Volárik

Po fototermíne bol program v Misijnom dome: modlitba, vtipy, umelecké šou, jednočlenný Géci-band, tanec, guláš (víno, koláče a pagáče každý priniesol pre seba a svojho blížneho). Kalvárske občianstvo sa vybavilo na počkanie za fľašku. Orgkomitet (Caco, Saky, Dede, Šuďo, Filip sa raz stretli a povadili o futbale) odporúčal životnú poistku a ľútosť nad hriechami, špitál a márnica boli neďaleko.

Až 7.9.2013, v olympijské ráno, Marián Mikloško zbúchal bránky. Sudy s kofolou a pivom, aj kvapalinu s ružencovými korálkami priniesol Igor Furka. Vekový priemer sa zvýšil na 73, súťažil aj Vojo Valent (85) a Pišta Guba (81), ktorý zasa zaspieval kalvársku hymnu:
Pri kostole lipka, pri nej rovná pláň, nad ňou Kalvária malá ako dlaň.
Malá ale krásna, srdca môjho zdroj, tam som žil ja mladý, tam je domov môj.

Bolo gýčové počasie, plešiny očerveneli. Večer sme spomenuli rodičov, aj 50 kamarátov a kamarátiek, ktorí odišli do večných lovísk. Nezabudli sme ani na Báš nény, Faluši, Fáni a Bokroš nény, Cinci a Mici nény. V každej disciplíne súťažilo 15-30 pretekárov. V súťaži o kráľa strelcov sa loptou triafalo do fliaš zo stále väčšej vzdialenosti. Kto netrafil, išiel handry fajčiť. Kráľom sa stal Juraj Verták, strieborná bola Betka Strnisková, bronzový I. Furka. Kladivo bez rúčky bolo dvojkilové. Vyhral Laco Petrovič (79), rekordér v disku, I. Furka ho skoro prehodil. Zuza Vargová-Bírová porazila aj chlapov.

V tradičnom futbale Kalvária: Stračia cesta tentoraz (2x25) zvíťazili Stračáci 0:5 (rozhodca M. Tankovič, masér Buri báči - už nežije). Každý chvíľku, ťahá pílku, pohár bude rok u Ruda Gubu. Najlepších hráčov Kalvárie nepustili mamičky, hanba im. V bleskovej vojne s papierovými strelami zvíťazila kalvárska presila, keď proti ich tuctu Stračáci postavila iba šiestich.
V preteku štvorkoliek žien vyhrala neterka MUDr. Marta Miklošková pred Andreou Tkáčovou. Pani doktorka pobila aj mužov, keď vo finále podľa cieľovej fotografie porazila Fera Látečku o prsia. V tradičných guľkách na dorgy vyhrali lepšie nervy aj kvalitnejšie cikerky a hakerky. Zlatý bol Miro Nagy, strieborný Milan Herák a bronzový 79 ročný Tibor Učnay. Zasa sme sa vadili pre šotoly a kontrolovali prešľapy.

Vo Formule 1 trojkoliek išlo o život. Prvýkrát bola aj brzda, na ktorú všetci zabudli. Ivan Kačír sa v zatáčke vysypal s krvavou plešinou. Zakryl ju čapicou, ktorá sa prilepila, keď dostával bronzovú. Sakyho jazda skončila s krvavým kolenom, zvíťazil Dodo Holka, F. Látečka bol strieborný. V streľbe šľajdrom súťažilo 25 trogárov, zákon, že šlajder, fajka a žena sa nepožičiavajú sa porušil. Cieľ sa vzďaľoval, stačilo zaváhanie a išli ste na kofolu. Zvíťazil I. Furka, druhý bol Vojto Strnisko, druhý bronz získal T. Učnay. V hode šipkami stále z väčšej diaľky vyhral M. Herák, strieborný bol Saky, bronzový F. Látečka.
Medailisti dostali ceny, kto si akú vybral. Olympiády sa zúčastnilo asi 120, najmä seniorov, ale aj strednej generácie a mládeže. Netreba sa obávať, že keď posledného Kalvárčana pochovajú, olympiády prestanú.

11. KOH budú 6. septembra 2014, ospravedlnením bude iba úmrtný list. Trénovať treba celý rok, nielen v deň olympiády. Guláš pre sto ľudí sme už objednali, kto umrie, musí sa SMS-kou odhlásiť.

(Autor súťažil vo všetkom, ale tentokrát nezískal žiadnu medajlu, čo je hanba!)

1.JPG

Aj ženy hádzali kladivo

2.JPG

Slávny hokejista z trojice Tregubov - Jojo Gubov,  na kofole sú Pišta Gubov a Rudo Gubov

3.JPG

Betka Strnisková - vicekráľovna streľcov medzi mužmi

4.JPG

Olympijský víťaz Juraj Verták

5.JPG

Na stoličke sedí slávny volejbalista, kouč Kalvárie Kačo Vitek

6.JPG

Najprv ma zotne a potom ma dvíha

7.JPG

Po strele Didiho Dede bravúrne chytil

8.JPG

Vyzerá to na ďalší banán Stračej cesty

9.JPG

Sudca Maspoli, zober si okuliare, Dodo a Filip sa na to nemôžu dívať

10.JPG

Maťo a Dede, útočník a brankár

11.JPG

Škoda, že Marta nastúpila príliš neskoro

12.JPG

Nehrajúci kouč Rudo Guba s putovným pohárom

13.JPG

Trénovať treba celý rok, nielen v deň olympiády (vpravo sponsor kofoly a piva Igor)

14.JPG

Zlatú medajlu vyhrala o prsia Marta na Ferom Látečkom

15.JPG

Vo vojne Kalvárčania jasne porazili Stračákov, darmo sa vadili

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?