Dnešná otázka premiérovi Ficovi

Autor: Jozef Mikloško | 16.10.2013 o 23:10 | (upravené 16.10.2013 o 23:22) Karma článku: 13,91 | Prečítané:  2021x

Kto na blog.sme napíše článok s kľúčovými slovami v nadpise „premiér, Robert, Fico, minister,...“ ten má istú vysokú karmu a čitateľnosť. Napr. z 15 blogov s najvyššom karmou je momentálne 11 takýchto, obsah ostatných štyroch som nezisťoval. Tento trik som doteraz pri blogovaní nevyužil, dnes však túto zásadu poruším.

V stredu do 12 hod. môže každý poslanec písomne položiť otázku premiérovi. Viackrát som to  urobil, aj keď odpovede som sa nedočkal. Dnes som toto právo využil týmto dopytom:

Ako športovec uznávam vašich 1000 klikov, ku ktorým vám gratulujem. Dlhodobo sa mi, a aj iným poslancom, nedarí položiť vám otázku a dočkať sa odpovede. Nedávno ma vylosovali ako č. 2, ale ako temer vždy, ste svojich 15 minút venovali formálnej otázke kolegu, veď o čerpaní EÚ fondov sme už od vás komentár často počuli. V anglickom systéme premiér pravidelne odpovedá na otázky opozície. Prečo nie sú vaše odpovede na otázky stručné, nie rozsiahle, pripravené aparátom? Prečo neodpovedáte aspoň písomne na položené otázky?

Po 14 hod. som na tabuli videl, že moja otázka bola vylosovaná ako č. 26. Dnes bolo premiérovi položených 40 otázok, z toho 26 rovnakých od poslancov Smeru.

Môj priateľ a krajan z Nitry poslanec Zoltán Daniš mal šťastie, bol vylosovaný ako prvý:

Vážený pán premiér, tento týždeň ste sa zúčastnili na plenárnom zasadnutí predsedov vlád krajín V4 v Budapešti. Môžete nám prosím priblížiť témy, ktorým ste sa venovali na tomto stretnutí?

Premiér zajtra poslancovi Danišovi určite odpovie. Neviem, či sa mu podarí odpovedať aj na ďalších prvých päť otázok, ktoré sú rovnaké.

Poslancom  Smeru dnes teda napadlo 26 rovnakých otázok, iba niektorých miesto bezpečnosti zaujímala jadrová energia:

Vážený pán premiér, 14.10.2013 ste sa zúčastnili na zasadaní predsedov vlád krajín V4, kde ste sa venovali aj otázke spolupráce v oblasti bezpečnosti. Aké boli výsledky týchto rokovaní?

Napr. poslankyňa Eva Hufková túto otázku položila pre istotu 6x, 3x o spolupráci s V4 v oblasti jadrovej energie a 3x v oblasti bezpečnostnej politiky.  Poslanec Marián Kovačócy sa to opýtal trikrát, rovnako aj poslankyňa Viera Mazúrová.

Som zvedavý, ako zajtra o 14 hod. premiér využije svojich 15 minút na odpovede?

P.S.: Moje dnešné otázky ministrovi zahraničia majú č. 11 (o Kosove) a 25 (o ľudských právach vo svete), tá jedenástka má šancu, uvidíme. Text otázok je na http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/ho_result&Assigner=Jozef%20Miklo%C5%A1ko&CisObdobia=6

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?