Stop okrádaniu občanov

Autor: Jozef Mikloško | 6.8.2014 o 23:06 | (upravené 6.8.2014 o 23:16) Karma článku: 12,28 | Prečítané:  4426x

Občan je dnes dojnou kravou v silnej nevýhode voči gaunerom a neférovým firmám, aj voči štátu.  Neinformovaný a naivný skočí na udičku heslám: požičajte si, zaručujeme odklad splátok, stačí SMS, občiansky preukaz, bez záruky. Treba sa postaviť proti trhovej ekonomike  „trhni, čo môžeš!“ V článku spomeniem aj šikanovanie ľudí miestnou políciou pokutami, papučami a odťahovaním aut, z čoho sa stal špinavý biznis. 

1.   Do parlamentu som dostal protestný list človeka, ktorému O2  neoprávnene fakturovala Služby mobilnej zábavy partnerov (10,67 Euro). Tvrdili, že Telefonica s tým nič nemá, je to vzťah klienta a jej partnera. Nakoľko O2 tento obchod sprostredkúva, mala by niesť aj právne a ekonomické dôsledky vynútenej platby. Postihnutý nemal o hry z „ponuky“ firiem O2 žiadny záujem a predsa ho „odrali“. Koľko je takýchto prípadov? Aj mne sa podobný stal.

   Na titulke Smart Web Search mesiace čítam, ako sa zbaviť veľkého brucha, vrások a staroby. Možnosť dokázať rýchlosť pri chytaní jabĺčok som dlho ignoroval, ale 10.5.2014 som jabĺčko chytil a to bola prvá chyba. Ako odmenu som mal vyhrať mobil, po nahlásení svojho číslo a SMS Iplay. To bola druhá chyba. Hneď som dostal z č. 7604 SMS a potom mnohé ďalšie, jedna hlúpejšia ako druhá. „Mám hrať ich hry, na tréning mozgu, aby som si svoj výkon mozgu zlepšil a budem žiť lepší život.“ Nič som si nepredplatil, nič neobjednal, nič som nehral, ignoroval som ponuky na lepší život a to bola tretia „chyba“. Sedem dní bolo ticho a na ďalší, 17.5.2014, prišla z čísla 7604 SMS: „Máte predplatenú službu iBrainer s automatickou obnovou. Hrajte naše hry na tréning mozgu a vyhrajte ceny! Cena služby je 6,4 Euro týždenne. Zrušiť? Pošlite STOP Iplay na 7604.“  

   Hneď som to urobil, obratom prišlo: „Vaše predplatne iBrainer bol úspešne zruseny. Online ucet je uzavrety.“  Bolo to na 8-my deň, aby mi 6,40 mohli účtovať bez trénovania mozgu aj druhý týždeň. Hajzli! Zaplatil som „podlžnosti“ a to bola štvrtá chyba. Z čísla 63006 mi stále posielajú SMS, napr.: „Permanentka je zapnutá. Cena 1,228. Do 30 dní môžeš zadarmo poslať obrázok, či zvonenie. Pre vypnutie pošlite SMS s textom STOP PE na 321.“  

   Ignorujem to, ale čo, keď sa v mojich účtoch objavia zasa neznáme poplatky za nepoužité „služby“?  V čase ochrany osobných údajov, ignorovania spamov a neprijímania reklám nejaká firma, ktorá by sa mala predstaviť, neobjednane obťažuje občanov a za neposkytnuté služby kradne peniaze prostredníctvom Telekomu, ktorý je spoluzodpovedný za svojich partnerov. Na tento spôsob „podnikania“ sa opýtam aj kompetentných vo vláde.    

2.   Som presvedčený, že hlavný cieľ mestskej polície nie je bezpečnosť občanov, ale po udávaní udavačmi dávanie pokút, papúč a drahé odťahovanie aut! Neraz som sa o tom presvedčil, s papučami aj 30.7.2014. Celý týždeň bol na Cirkevnej škole sv. Františka v Bratislave tábor mladých. Stovka detí a mládeže s dobrovoľníkmi animátormi mala po ôsmy krát bohatý program. Na záver mladí pripravili rodičom Gala program. Prvý šok bol, keď na omšu prišiel kňaz neskoro, pretože mu ukradli bicykel.

   V okolí školy bolo veľa aut. Pod oknami telocvične, odkiaľ znela omša a program, je malé parkovisko, bolo plné. Z neho je vstup do bistra Cafe, ktoré je podľa vývesky do 17.8.2014 zavreté. Pred ním je šlendriánsky drôtom pripevnená tabuľa zákazu zastavenia asi na 10 metrov, cez prázdniny úplne zbytočná. Cesta ide potom doľava asi 10 metrov na hlavnú. Počas programu spíker šokoval prítomných, že mestská polícia dáva vonku papuče. Ľudia vybehli, bola to pravda. Na telefonát udavača sa diala šikana voči autám, ktoré nikomu nezavadzali. Mladý a starší mestský policajt z Dúbravky (starší nepovedal ani slovo), na aute BA-XA 894, čísla policajtov 171 a 306 (mená nechceli povedať), nepochopili situáciu a inkasovali od rozhnevaných ľudí 20 Euro (tvrdili, že mohli aj 50). Ľuďom, ktorí obetavo pripravovali tento tábor, dávali pokuty a arogantne a bez taktu s nimi jednali. Viem o podobných prípadoch, ktoré sa v Bratislave stávajú seniorom pred nemocnicami, cintorínmi a kostolmi!. Teraz išlo o odľahlé miesto, kde boli obťažovaní ľudia sprevádzajúci svoje deti na kresťanskej akcii. 

   Žiadam starostu Dúbravky a náčelníka mestskej polície o vysvetlenie. Ľudia nie sú handre, mestskí policajti by mali ukázať aspoň trochu empatie a dokázať rozpoznať slušných občanov od lumpov.

3.   Na ľudí dnes všade číhajú podvodníci, šmejdi, kontrolóri, revízori, exekútori, ktorým ide  o „prachy“. Po 25 rokoch slobody sa na Slovensku stal človek človeku vlkom. Valia sa  pokuty, šeky, upomienky, exekúcie – tých je vyše milión. Nebankové subjekty, úžernícke zmluvy, exekúcie seniorov, to sú dnes kľúčové slová. Aj triviálne zmluvy majú viac strán malých písmen a jednu veľmi malých písmen, ktorú bez lupy neprečítate. Aj vodáreň,  plynáreň, elektráreň a telekomunikácie menia zmluvy. Nemáte čas to všetko čítať, podpíšete a pošlete, nepodpíšete a nepošlete, vsjo rovno.

   Technická kontrola auta vám vypršala, o týždeň príde pokuta. Prečo by vás nemohli  predtým upozorniť? Kúpené auto so stočeným tachometrom? Je to iba jedno zo 40 tisíc takýchto aut. Prečo nás stále otravuje reklama na lieky, alkohol, antikoncepciu, erotiku? Prečo pri parkovaní je hodinová tarifikácia?  Prečo potraviny majú DPH 20%, prečo v exekúcii je 1,3 mil. občanov? Prečo vám stále niekto telefonuje, že akcia o dva mesiace končí, alebo o dva týždne začína? Potom prídu na rad poisťovne, banky, autá, domy, múry, požiar, životné poistky, zdravotníctvo, odvody, pokuty, dane. Problémy sú aj s preplácaním škôd: toto sa nedá, hento tam nemáte. Pád lietadla na dom máte poistený, ale škodu v byte vám zaplatia len za to, čo vypadne, keď sa byt otočí hore nohami.

   Je trápne, že v takejto situácii budeme onedlho oslavovať 25 výročie novembrových udalostí!

  

   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?