Za štyri týždne treba trikrát zaškrtnúť "áno"

Autor: Jozef Mikloško | 9.1.2015 o 19:24 | Karma článku: 8,19 | Prečítané:  2520x

Téma referenda sa týka zdravého rozumu, nie náboženskej viery. Väčšina našich obyvateľov pila s materinským mliekom aj odpovede na tieto otázky. Veriaci kresťan nemôže na ne povedať „nie“. Nekresťania, ale aj ateisti, ktorým záleží na budúcnosti Slovenska, by mali odpovedať tak, ako by odpovedali ich staré mamy – trikrát áno. Manželstvo je stáročiami overené spolužitie muža a ženy, iné vzťahy nie sú manželstvom. To hovorí Ústava a aj zákon O rodine. Snaha o oslabenie rodiny je protiústavná, protizákonná a protislovenská.

V prvých článkoch zákona o rodine stojí: „Manželstvo je zväzkom muža a ženy. Spoločnosť tento jedinečný zväzok všestranne chráni a napomáha jeho dobro. Hlavným účelom manželstva je založenie rodiny a riadna výchova detí.“

Výchova detí vo funkčnej rodine je pre ich život nenahraditeľná. Ak by vyrastali  v spoločnosti dvoch „mám“ alebo dvoch „otcov“, zanechá to v nich trvalú stopu. Budú mať pokrivené názory na manželstvo a rodinu, na vzťah muža a ženy, na výchovu detí. Vážnym argumentom proti sú aj nestále vzťahy osôb rovnakého pohlavia, ktorí svojich partnerov často menia. „Párom“ rovnakého pohlavia nemožno zveriť výchovu dieťaťa, ktoré pre svoj zdravý vývin potrebuje mamu a tatu. Vedecké výsledky prenatálnej medicíny ukazujú, že dôležitou etapou formovania dieťaťa je obdobie od jeho počatia po narodenie. Ak je očakávané a žije v harmonickom rodinnom prostredí, pozitívne to ovplyvní jeho budúci život. Dôležité je, že dieťa bude mať po narodení vedľa seba mamu, ktorá ho nosila pod srdcom a otca, ktorý ho s láskou očakával. Prvé tri roky jeho života sú podstatnými pre formovanie vzťahových väzieb, ktoré zanechávajú v jeho mozgu dôležité prepojenia. Potom sa mu mozog „zaleje betónom“ a vyvolanie zmien v ňom sa sťaží. Ako bolo do 6 rokov, tak bude do 60.

Sexuálna výchova je dôležitá, v minulosti bývala zanedbávaná. Dieťa by sa malo primerane svojmu veku dozvedieť pravdu, najprv od rodičov, neskôr v škole. Dnes je táto téma skomercializovaná médiami, ktoré presadzujú pokrivený obraz sexuality. Tento chorý obraz sa vtĺka do hláv neskúsených detí a mládeže, bez ohľadu na dôsledky. Tí, čo ho propagujú, by mali platiť za dôsledky svojich činov – za deti v detských domovoch, liečenie pohlavných chorôb, neplodnosti po potratoch, atď. Láska a sex nie je otázka techniky, tovaru a reklamy. Kto sa deťom obetavo venuje, vie, čo znamená hrubým zásahom pokaziť dlhoročné výchovné úsilie. Rodičia majú právo odmietnuť sexuálnu „osvetu“ svojich detí v škole, ktorá je proti ich presvedčeniu a s ktorou nesúhlasia.  Aj na presadzovanie eutanázie, ktorá môže prejsť do legálnej likvidácií „nepotrebných  ľudí“, sa treba pripraviť. Tieto témy sa objavujú aj u nás, vo vystúpeniach jednotlivcov i v programoch politických strán.

Stále viac ľudí si uvedomuje, že komu záleží na budúcnosti, ten musí investovať do podpory zdravej rodiny. Referendum je krok v správnom smere, po ktorom by mali nasledovať ďalšie opatrenia, ako je to v programoch väčšiny politických strán. Požiadavka, aby pri nových zákonoch sa okrem vplyvov na európsku legislatívu, životné prostredie, zamestnanosť, atď., posudzovala aj otázka jeho vplyvu na rodinu je oprávnená.

Úloha cirkvi v informovaní ľudí je nezastupiteľná. Cirkev odporúča účasť na referende 7.2.2015 s trojnásobným áno. Tým podporíme ochranu rodín a detí pred nežiaducimi vplyvmi. Nemožno nezodpovedne experimentovať a odpíliť si konár, na ktorom sedíme.

                                             

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?