Ombudsmanka nemôže útočiť na Ústavu SR

Autor: Jozef Mikloško | 6.2.2015 o 0:21 | Karma článku: 9,44 | Prečítané:  2454x

Doterajšie tri správy verejnej ochrankyne ľudských práv Jany Dubovcovej (ombudsmanky, ďalej OM) v NR SR boli slabé – OK. Jednu jej parlament vrátil na prepracovanie, odmietla to – OK. Bola a rečnila na dúhovom pochode Pride v r. 2014 v Bratislave – OK. Na tlačovke 22.1.2015 však spochybnila najväčšiu formu priamej demokracie – referendum, ktoré nepokladá za dôležité a svojimi výrokmi ignorovala Ústavu SR a Zákon o rodine – to nie je OK!

V Ústave v čl. 41 (1) je definícia manželstva ako "jedinečného zväzku medzi mužom a ženou. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru... Zaručuje sa osobitná ochrana detí a mladistvých.“ OM však na tlačovke hovorila o manželstve osôb bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu, o možnosti, aby do manželského zväzku mohli vstúpiť osoby rovnakého pohlavia, alebo, citujem: „viac ako jeden muž a viac ako jedna žena...“  Ďalej povedala ako príklad, že mnohé deti vychovávajú dve osoby rovnakého pohlavia, čo je príklad matky dieťaťa žijúceho v spoločnej domácnosti s jeho matkou alebo otca dieťaťa, žijúceho s jeho otcom. Na tlačovke, ku ktorej jej 14 právnici úradu zle radili, tiež povedala:

„Nepociťujem obavu iniciátorov petície za vyhlásenie referenda, že tradičná rodina by bola ohrozená, ak by sme umožnili, aby pred orgánom štátu súhlasným verejným vyhlásením snúbenci rovnakého pohlavia v prítomnosti dvoch svedkov vyhlásili, že uzavierajú manželstvo... Takýto krok by zvýraznil hodnotu manželstva ako inštitúcie...  Sexuálna orientácia uchádzača o osvojenie dieťaťa z právneho hľadiska nezohráva žiadnu úlohu... Referendum nemá tu silu, aby zastavilo vývoj spoločenských vzťahov, možno môže niečo spomaliť, ale nezastaví ho... Nepociťujeme obavy organizátorov petície, že deti nemajú možnosť vzdelávať sa so svojim presvedčením, alebo s presvedčením svojich rodičov...  Realizácia opatrenia, že škola by nemohla vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, by bola naozaj problematická a mohla by spôsobovať chaos vo vyučovaní... Nesúhlasím s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samy nesúhlasia s obsahom vyučovania.“

Ústava definuje pojem manželstva. Nestálosť a promiskuita partnerov rovnakého pohlavia hovorí o tom, že dávať deti do vzťahov bez muža a ženy je riziko. Nemecký projekt „Hrou proti AIDS“, ktorý sa na Slovensku už 10 rokov používa aj pre žiakov vyšších ročníkov základných škôl, ukazuje, že je najvyšší čas dať rodičom možnosť  neakceptovať  takéto experimenty, ktoré nezisťujú úroveň znalosti detí, nehovoria o vzťahoch a láske, ale učia mládež technike sexu pod rúškom prevencie proti AIDS. 2500 heterosexuálnych párov u nás dlho čaká na osvojenie dieťaťa, ktorých je voľných iba asi 300. OSN ani EÚ nemôžu od Slovenska požadovať plnenie zmlúv, ktoré sme neratifikovali. Ideológia gender - rodovej rovnosti, v ktorej sa pohlavie odlišuje od rodu, je nám cudzia. Slovensko ju nepotrebuje, už sme prežili rovnako extrémny marxizmus, zbavenie ktorého trvalo  40 rokov.  Výstižne o gender ideológii povedala 3.2.2015 na seminári v NR SR Francúzska Ludovine de la Rochére, prezidentka občianskeho hnutia Manifestácia pre všetkých, ktorá v Paríži dostala do ulíc státisícové demonštrácie za tradičnú rodinu, najväčšia mala milión účastníkov:  „Rodová ideológia neurčitej pohlavnosti, je utópia, ktorá raz skončí. Musíme pomôcť urýchliť jej koniec.“

Ako bráni ombudsmanka Dubovcová ľudské práva, ak svojim výrokmi a chovaním spochybňuje Ústavu a platné zákony? Na začiatku tejto schôdze Národnej rady som požiadal, aby sa do programu zaradil bod v ktorom OM podá vysvetlenie svojich protiústavných vyhláseniach. NR SR zamietla môj návrh: 30 bolo za (14 KDH, 8 OĽANO, 7 SMER + posl. Hlina), 14 boli proti, 72 sa zdržalo hlasovania a 22 nehlasovali. Asi mi neostáva nič iné, iba sa spýtať Generálneho prokurátora, či sú tieto protiústavné postoje OM v poriadku? Keby tvrdila napr. v rozpore s čl.1 (1), že SR je nezvrchovaný, nedemokratický a neprávny štát, všetci by protestovali!

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?