Neľahká téma nočnej búrky

Autor: Jozef Mikloško | 15.8.2015 o 23:56 | Karma článku: 6,01 | Prečítané:  1298x

Srdce plne jesienok z nedávnej svadby viselo na stene domu. Zrazu k nemu prilietala sýkorka a nebojácne si budovala hniezdo. Keď ruch utíchol, trpezlivo v ňom vysedávala, nič ju nevyrušilo. Zvykli sme si na čierne očká a zobáčik.

Jedného rána však ležalo srdce na zemi. Vajíčka boli rozbité, kvety a hniezdo rozcuchané. Bezradne sme stáli nad skazou, nešťastná sýkorka to tiež pozorovala. Nechápala zlobu vandala  – užovky, kuny, či mačky? Odletela, vyplakať sa do koruny rozkvitnutej lipy.

Aj v ľudskom živote to tak býva. Na deti číha veľa hrozieb. čím sú staršie, tým menší vplyv na nich máme a keď raz vyletia na vlastné krídla zostane nám iba modlitba a spoľahnutie sa na doterajšiu výchovu.

Rodičia mesiace s radosťou čakajú dieťa. Budúca mama niekedy mesiace preleží v nemocnici a nakoniec to nedopadne dobre.

Vnučka, ktorá by sa volala Angelika, sa pred rokmi nenarodila. Prvá dcéra Monika, zdravé dievča  (3,60 kg) zomrela minúty pred narodením, 26.8.2015 by mala 50 rokov - http://jozefmiklosko.blog.sme.sk/c/203277/Vcera-by-si-mala-44-rokov.html

Dnes je 15 rokov od udalosti, keď do auta s piatimi členmi rodiny v meste z protismeru cez zelený pás narazilo iné auto, pričom 6 mesačný vnuk Miško bol na mieste mŕtvy - http://jozefmiklosko.blog.sme.s k/c/202136/Smrt-a-zivot-po-deviatich-rokoch.html

Mnohé veci zostanú tajomstvom. Ani veriaci ich nechápu, aj keď vedia, že Boh nám chce len dobre.

Dieťa si nemôže vybrať svojich rodičov, ani prostredie, do ktorého sa narodí. Niekedy sú jeho mama a otec nezodpovední, a  keď čakajú dieťa, žijú, akoby ho nečakali. Hádajú sa, bijú, fajčia a pijú a dieťaťu pripravujú ťažký život.

Je tragédiou, keď sa dieťa narodí do nefunkčnej rodiny, v ktorej sa rodičia nechcú, nevedia alebo nemôžu o neho postarať. Radšej ho dajú do Detského domova, „kde sa bude mať lepšie“. Zodpovednosť nezodpovedne prenechajú štátu a necítia sa vinnými za nešťastný život mladého dospelého, ktorý bez prežitia úzkej vzťahovej väzby je úplne nepripravený pre život.

Inokedy má dieťa šťastie a narodí sa do funkčnej rodiny. Majú ho radi, polienka mu odhadzujú z cesty.  Objavia sa však  zlí kamaráti, ešte horší dospelí a nezodpovedné média a mladého či mladú naučia fajčiť, piť, nebodaj aj drogovať, predčasnému sexu, ľahostajnosti a nezáujmu o problémy druhých. Títo mladí majú pred sebou pokazený život, v ktorom urobia veľa bolestí sebe, svojim blízkym a okoliu. Hlavní vinníci týchto tragédií zostanú pred ľuďmi navždy v anonymite, nepotrestaní.

Tento prípad nemusíte čítať, ale sa stal. Slovenské zastupiteľstvo v zahraničí navštívili policajti  s mladou slovenskou  prostitútkou, ktorá sa v tamojšom prostredí  dostala do problémov. Riešenie, ktoré sa našlo, o mesiac nebolo treba. Policajti zasa prišli a pre rodičov na Slovensku doniesli v škatule od topánok nádobu s popolom dievčiny. Kto bol vinný za túto tragédiu?

Vonku hrmí, leje a nebo križujú minulé otázniky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

KOMENTÁRE

Pravda a láska stoja na našej strane

Môj manžel a ja, na túto frázu si aj po vyše dvoch rokoch manželstva stále zvykám.

ŠPORT

Ramsay uzemnil aj Cháru. Nie som demokrat, tvrdí Kanaďan

Som fajn chlapík, keď hráči robia to, čo im poviem, hovorí nový tréner hokejovej reprezentácie.


Už ste čítali?