Odpoveď na list liberálnej političke

Autor: Jozef Mikloško | 22.12.2015 o 23:59 | (upravené 23.12.2015 o 9:32) Karma článku: 10,92 | Prečítané:  43104x

Milá pani poslankyňa Lucia Nicholsonová, pani kolegyňa, ďakujem Vám za blog z 15.12.2015, kde mi vyčítate moju záverečnú poslaneckú aktivitu. Aj keď sme dlhodobo na iných stranách názorov, oceňujem slušný tón Vášho listu.

Cítim, že by som Vám mal odpovedať, najmä, keď sme sa včera v pléne NR SR nestretli.

Ubezpečujem Vás, že si ctím každú ženu a že dobre viem, že je človekom, úplne rovnoprávnym s mužom. Žien mám okolo seba dosť, sme päťgeneračná rodina. Vítam každé narodenie dieťaťa, počet ktorých, žiaľ, aj u nás stále klesá. Mrzí ma, že sú rodiny bez detí, teším sa, keď ich získajú, aj keď budúce matky by mali viac vedieť o súčasných výsledkoch vedy v oblasti prenatálnej medicíny, z ktorých vyplýva, že život je veľký zázrak, ktorý začína počatím. Treba sa oboznámiť aj s dnešnými spôsobmi umelého oplodnenia, ktorým sa dá veľa vyčítať. Verím, že veda raz vynájde takú metódu, s ktorou bude môcť súhlasiť cirkev a aj veriaci.

Teším sa z radosti Vašej priateľky Anny a želám jej veľa tvorivých úspechov, ku ktorým isto patrí aj jej päť ročný talentovaný syn Matúš. Nie je pre mňa menejcenným a zo srdca mu prajem spokojný život. Anna nepatrí za mreže, svoj postoj k tomu som sa snažil opakovane vysvetliť, neraz som sa ospravedlnil za uvedenie nevhodných trestov, ktoré by v druhom čítaní zo zákona určite vypadli.

Zákonmi, ktoré som aj ja podpísal, som chcel upozorniť na to, že téma ochrany života je vec hodná diskusie. NR SR rokovala o všetkom možnom, ale na ochranu života si za 4 roky čas nenašla. Zákonmi chránime prírodu, zvieratá, aj životy zločincov, ale 1,36 milióna detí pred likvidáciou u nás nikto nechránil. Ide o širokú rieku bioetických tém, o ktorých sa u nás nehovorí, hoci od nich závisí, či Slovensko nevymrie. Okrem potratov, eutanázie a umelého oplodnenia patrí tam, ako je to na 100 stranách navrhnutých zákonov, aj téma generovania embryí, ich zmrazovania a likvidácia, overovania medicínskych poznatkov a liečiv na nenarodených deťoch, predimplantačnej genetickej diagnostiky, prenatálnych vyšetrení ohrozujúcich život nenarodených, eugenických praktík na selekciu embryí, náhradného materstva, využívania  tela nenarodených a ich častí na zisk, klonovanie nenarodených, biomedicínsky výskum na živých nenarodených, génovej terapie, spájania ľudských a zvieracích prvkov, využívanie embryonálnych kmeňových buniek a iných častí nenarodených na akýkoľvek účel, atď. Ide o mnohé nebezpečné a nepreskúmané metódy, ktoré sa v dnešnom „výskume“ a biznise objavujú. V týchto zákonoch  sa zakazuje aj obchodovanie s ľuďmi a nenarodenými, detská prostitúcia, nezákonná adopcia, nútené sobáše, odoberanie orgánov, atď.

V závere listu citujete moje vyjadrenia, že homosexualitu chápem ako chorobu a že vrcholom práv žien je, že môžu voliť. Ubezpečujem Vás, že nič také som nikdy nepovedal a nepoviem. Vaše odporúčanie zváženia prípadnej mojej budúcej činnosti vo Výbore pre ľudské práva je predčasné a nepatričné. V roku, keď ste sa narodili, som už písal o ľudských právach do samizdatov a bojoval v tajnej cirkvi za ne. Po revolúcii som bol 2 roky podpredsedom Federálnej vlády pre ľudské práva, vo Federálnom zhromaždení som bol tajomník Výboru pre ľudské práva. Bol som v prvej línii, keď sa naša loď, po 40 rokoch totality, otočila o 180 stupňov.  Potom som bol roky predsedom dvoch nadácií za ľudské práva, podpredseda Helsinského výboru, tajomník komisie KBS Iustitia et Pax, atď. Len USA som navštívil v rámci boja za ľudské práva 6x, 3x aj ich najstráženejšie väznice. Momentálne som ako dobrovoľník 8 rokov predseda Združenia kresťanských seniorov Slovenska, kde sú ľudské práva našou častou témou.

K vianočným sviatkom a pre rok 2016 prajem Vám a Vašej rodine všetko najlepšie, aby betlehemská hviezda  osvetľovala Vaše radosti a spokojnosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?