František Mikloško bude voliť KDH a krúžkovať Jozefa Mikloška

Autor: Jozef Mikloško | 22.1.2016 o 23:12 | Karma článku: 7,25 | Prečítané:  2119x

Dnes som dostal mail, v ktorom exposlanec František Mikloško vyhlasuje, že bude voliť stranu  č.17 (KDH) a na jej kandidátke bude krúžkovať kandidáta č. 31 (mňa). Potešil som sa, že toto rozhodnutie urobil bez môjho presvedčovania.

Znie takto:

„Prečo budem krúžkovať Jozefa Mikloška na kandidátke KDH?

1. Nepoznám človeka, ktorý by sa tak dlho a nezištne venoval seniorom na Slovensku, ako Jozef Mikloško. Chodí medzi nich, organizuje im rôzne podujatia, zastupuje ich záujmy vo vláde a v parlamente. Seniori sú mohutná skupina občanov Slovenska, ktorí celý svoj život pracovali a obetovali sa pre túto krajinu a je potrebné, aby mali v parlamente svoje zastúpenie a hlas!

2. Jozef bol dlhé roky nositeľom myšlienky, aby v Ríme vznikol Slovenský historický ústav (SHÚ), ktorý bude mať za cieľ skúmať vatikánske a rímske archívy vo vzťahu k Slovensku. Teraz, keď bol Jozef Mikloško opozičný poslanec, sa mu to podarilo politicky vyjednať a v parlamente prijatím zákona presadiť.  SHÚ je obrovským prínosom pre budovanie kultúrneho povedomia Slovenska. Sú položené jeho základy a bude existovať bez ohľadu na to, aké politické zoskupenie bude u nás vládnuť.

Pre toto všetko dám vo voľbách svoj hlas KDH a krúžok Jozefovi Mikloškovi!“

Zaujímavé, že František nezhodnotil množstvo mojich vystúpení v rozpravách, faktických poznámok, otázok na vládu, interpelácií, legislatívnych činov,...,  ale ocenil moju temer 9 ročnú dobrovoľnícku prácu predsedu Združenia kresťanských seniorov Slovenska a založenie Slovenského historického ústavu v Ríme.

Keď sa brat Fero narodil, mal som osem rokov.  Neboli sme vždy rovnakých názorov, ale vzájomne sme sa ctili a podporovali. Jeho záujmy boli všestranné – cez hokejového brankára, futbalistu, matematika s teoretickými výsledkami, disidenta, ktorého naháňalo ŠTB, robotníka, organizátora Sviečkovej demonštrácie,..., až po predsedu prvého slobodného  slovenského parlamentu, kandidáta na prezidenta a 20 rokov poslanca NR SR. Celý život bojoval  za pravdu, ktorá je v politike zložitejšia ako v matematike. Vždy povedal, čo si myslí, malo to podstatnú zásluhu na páde mečiarizmu.

Teším sa, že v marci vyjde jeho rozsiahla kniha o všetkom, čo prežil. Som na ňu veľmi zvedavý.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?