František Mikloško bude voliť KDH a krúžkovať Jozefa Mikloška

Autor: Jozef Mikloško | 22.1.2016 o 23:12 | Karma článku: 7,25 | Prečítané:  2082x

Dnes som dostal mail, v ktorom exposlanec František Mikloško vyhlasuje, že bude voliť stranu  č.17 (KDH) a na jej kandidátke bude krúžkovať kandidáta č. 31 (mňa). Potešil som sa, že toto rozhodnutie urobil bez môjho presvedčovania.

Znie takto:

„Prečo budem krúžkovať Jozefa Mikloška na kandidátke KDH?

1. Nepoznám človeka, ktorý by sa tak dlho a nezištne venoval seniorom na Slovensku, ako Jozef Mikloško. Chodí medzi nich, organizuje im rôzne podujatia, zastupuje ich záujmy vo vláde a v parlamente. Seniori sú mohutná skupina občanov Slovenska, ktorí celý svoj život pracovali a obetovali sa pre túto krajinu a je potrebné, aby mali v parlamente svoje zastúpenie a hlas!

2. Jozef bol dlhé roky nositeľom myšlienky, aby v Ríme vznikol Slovenský historický ústav (SHÚ), ktorý bude mať za cieľ skúmať vatikánske a rímske archívy vo vzťahu k Slovensku. Teraz, keď bol Jozef Mikloško opozičný poslanec, sa mu to podarilo politicky vyjednať a v parlamente prijatím zákona presadiť.  SHÚ je obrovským prínosom pre budovanie kultúrneho povedomia Slovenska. Sú položené jeho základy a bude existovať bez ohľadu na to, aké politické zoskupenie bude u nás vládnuť.

Pre toto všetko dám vo voľbách svoj hlas KDH a krúžok Jozefovi Mikloškovi!“

Zaujímavé, že František nezhodnotil množstvo mojich vystúpení v rozpravách, faktických poznámok, otázok na vládu, interpelácií, legislatívnych činov,...,  ale ocenil moju temer 9 ročnú dobrovoľnícku prácu predsedu Združenia kresťanských seniorov Slovenska a založenie Slovenského historického ústavu v Ríme.

Keď sa brat Fero narodil, mal som osem rokov.  Neboli sme vždy rovnakých názorov, ale vzájomne sme sa ctili a podporovali. Jeho záujmy boli všestranné – cez hokejového brankára, futbalistu, matematika s teoretickými výsledkami, disidenta, ktorého naháňalo ŠTB, robotníka, organizátora Sviečkovej demonštrácie,..., až po predsedu prvého slobodného  slovenského parlamentu, kandidáta na prezidenta a 20 rokov poslanca NR SR. Celý život bojoval  za pravdu, ktorá je v politike zložitejšia ako v matematike. Vždy povedal, čo si myslí, malo to podstatnú zásluhu na páde mečiarizmu.

Teším sa, že v marci vyjde jeho rozsiahla kniha o všetkom, čo prežil. Som na ňu veľmi zvedavý.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Čo sa stalo Bélovi?

Bugár si zbytočne prirába hanbu.

Stĺpček šéfredaktorky

Dankova investícia do vzdelania devalvuje akadémiu

Aj kvôli Dankovi sa titul nosí ako nevkusná kravata.


Už ste čítali?