Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dva milióny mladých s pápežom a média – nič! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > >>

Hodnoť

jozef

možno, že táto diskusia je taká "blbá" práve z dôvodu ako s podal ten článok. Podal si ho z výčitkou...
Asi keby si bol iba napísal svoj pohľad na danú akciu, tak to mohlo byť menej konfrontačné.
A ešte niečo by som dal. Asi sa je potrebné opýtať prečo je v dnešnej dobe taká niekedy averzia k RKC? Nemá v tom dosť veľkú vinu aj samotná RKC, resp. Časť ich zástupcov?
Skús napísať článok, ktorý by ľudí spájal a nie už nápisom štartoval do protiútoku. Verím, že dokážeš napísať aj taký článok. Peknú nedeľu prajem.
 

Skúsim to, celý život sa snažím

ľudí spájať, ale myslíš si, že s tymi notorickými antikresťanmi sa dá diskutovať?
Mám pripravené niečo o cirkvi, aj s otázkami a námetmi. Je to aj ľudská ustanovizeň s mnohými chybami, iba sa obávam, že lepšiu nemáme. Ak máme, daj adresu!
 

Nootoricky antikrestan ?

Tak ak ja odmietam financovat vaše hobby a žiadam aby ste si svoje zabavky platili sami takisto ako niekto iny kto ide napriklad do kina alebo si zašportovat a plati si to sam , tak preto ja som notoricky antikrestan ? Alebo ked mam vaše bajky v paži a je mi jedno kto akeho vymysleneho bôžika uctieva , tak som notoricky antikrestan ? alebo ak pri diskusii o naboženstve budem použivat logiku a žiadat konkretne dokazy , tak som notoricky antikrestan ?
To by potom rovnako existovali notoricki antirybari , notoricki antišachidti a podobne.
Ved sa prestante montovat do štatneho rozpočtu a do zakonov , prijmite si svju Vatikansku zmluvu vyhradne v kostoloch a ti teboou nazvani notoricki antikrestania zrazu spred tvojich oči zmiznu :-)))
 

Jozef

Spájate ľudí alebo kresťanov?:)Oboje nejde:))
 

jozef, prepáč

Tebe nesiaham po členky, okrem toho mám osobne ŤAŽKÉ srdce na jednotlivcov c RKC, ale ako ja hovorím, Boha zo srdca mi ani cirkevní hodnostári nezoberú :-)
A čo sa týka "antikresťanov" (ako to píšeš vyššie), problém nevidím v nich, ale v tých, ktorí nedokázali zvládnuť "ich premenu".
Predať čokoľvek je veľmi ťažké, ale predávať "vieru" musia výhradne tí, čo na to majú. Ostatní, nech šíria vieru. Verím, že si to pochopil.
Je iné predať nevercovi vieru (sú na to potrebné iné metódy) ako šíriť vieru, medzi veriacimi. v RKC tento rozdiel zatiaľ nepochopili.
A Jozef, nech sa snažíš sebalepšie sám to nedokážeš.
A osobne, napísal si "antikresťan", ale som presvedčený, že nedokážeš napísať a zdôvodniť termín "antikresťan" ani Ty. Takže ho nepoužívaj.
Veľa ľudí tu má osobný mindrák a skrýva sa za nick (nie všetci), ale ich viera je silná, akurát momentálne majú krízu. Tak to vidím ja.
Pekný večer a niekedy možno aj na kávičke v BA.
 

Tá kávička je dobrý nápad!

Neviem, ktorý pápež povedal, že je zázrakom, že viera je tu aj po 2000 rokoch, napriek úsiliu tuším "nás kardinálov" (neber to doslovne). Mne sa zdá, že viera sa nepredáva, viera je aj milosť, ktorú dostaneš, ani nevieš prečo, nevieš, kto Ti ju vymodlil. Na Slovensku chodí do kostola 20% katolíkov, to je 13% obyvateľov a teda na tých má priamy vplyv cirkev. Na ostatných môžu vplývať iba laici, nie agitáciou ale svojim osobným príkladom života. Okrem toho veľký priestor v cirkvi väčšinou nemajú. Rozumove argumenty málokoho presvedčia, nejedná sa o matematiku. Ja som v mnohých partiách, výborný priateľ aj s ľuďmi, ktorí neveria. Vzájomne sa rešpektujeme, nikdy však zo žiadnej strany som tam nepočúul urážky a vyhrážky. Človek, ktorý len frfle, kritizuje a nadáva by mal s tým prestať a povedať svoj konštruktívny návod na použitie.
 

pan Miklosko

nezda sa vam ze za tych vyse 21 rokov co stat napchava miliardami korun cirkvi, fuzzy restitucie, dotacie na udrzbu kostolov, far, atd. je ich navstevnost len 13% z obyvatelstva, to sme taky bohaty stat, ze si dovolujeme stavat dalsie tisice kostolov a navstevnost stale upada?
to ozaj nemame kam davat peniaze, to mame skolstvo, zdravotnictvo, atd. na takej vysokej urovni, ze si mozeme toto dovolit pre 13% komunitu?
.
chapem uz preco RKC sa tak drzi toho komunistickeho zakona 218/1949, ved tych 13% obcanov by neutiahlo tuto katolicku vrchnost na vatikanskych provinciach slovenska, vsakze?
.
no a kde je vas moralny zavazok z peticie za 31 poziadaviek nabozenskej slobody este pred neznou revoluciou, (podpisalo ju vyse 500tisic obcanov republiky), kde ako prva poziadavka bola odluka cirkvi od statu.
.
recou veriaceho, by som to vyjadril asi takto: "Nie je to s kostolnym poriadkom"
.
konstruktivny navrh: PLNA odluka cirkvi od statu!!!

a samozrejme s tym suvisi aj Vatikanske zmluvy na Ustavny Sud!!!
 

hey Slavomir_Repka

to mas pravdu, predavat daco co nikdy nikdo nevidel a ani neuvidi je ozaj tazko, inak sa tomu hovori pyramidova hra.
.
skovavat sa v boji o moc a peniaze za sukromnou vierou dokaze len jedina pravnicka osoba - RKC klub.
.
no aj s tymi metodami, svet ma skusenosti, to ozaj je treba pouzit ine methody, ale chvalabohu uz ludstvo ma tieto methody za sebou a nezmazu ich ani ospravedlnenia papeza za krvave zlociny katolickej cirkvi v boji o moc a peniaze, za zlociny proti ludskosti.
 

cely zivot

sa snazim ludi priviest k filatelii, ale myslis si, ze s tymi notorickymi antifilatelistami sa da diskusotovat? Mam pre nich rozne znamky - aj s nametmi. Je to konicek s chybami, iba sa obavam, ze lepsi nemame. Ak mame, daj adresu... :(
 

Musíš urobiť väčšie PR,

webovu stránku, inzeráty, blogy, bilboardy,... a všetci budú zbierať známky. Ja som bol tiež voľakedy veľký filatelista, teraz už zbieram iba pre vnukov a misie. Spomínam si, že raz ma jeden budúci teológ ošudil, lebo mi povedal, že mi vymieňa Madagascar a bol to Magyarorságh. Chudák, medzitým už zomrel,ale rád spomínam na túto príhodu. A medzi nami aj ja som druhých šudil, v knihe Ako sme boli malí je to všetko zachytené.
 

Pokiaľ si pamätám,

výčitka bola len na média, že blchy si všímajú a slonov nevidia. A aj to, že vôbec nevedia okomentovať to, čo sa tam udialo. Nielen povedať, čo sa udialo, ale aj prečo, čo je za tým, aké to má súvislosti s inými udalosťami a čo z toho vyplýva. Táto výčitka platí o väčšine správ v médiách. Faktografia, väčšinou pozháňaná na internete - v budúcnosti to budú zaujímavejšie robiť same počítače a nebudú k tomu potrebovať novinárov.
 

Jozef

pravdu píšeš, ale (ako vždy)...
Ty si článok podal akoby média "nepodali" objektívnu pravdu IBA ohľadom stretnutia mladých s pápežom, ale aj vyššie sám píšeš, že je to (bohužiaľ) "štandard" médií.
Nenapísal si, že média informujú všeobecne "plytko", ale napísal si, že tak informujú o konkrétnom stretnutí. A tým pádom si sa zaradil tiež do šíku NÁS "pisálkov.
Ale aspoň sme si pokecali. Je pravda, že urážky a arogancia by nemali mať priestor vo verejných diskusiách, ale to nezmeníme my, dokážu to snáď iba vlastníci webov (aj to nie som si istý)
 

Od médií očakávam nie oznámenie o tom,

že niečo sa stalo, ale to, že mi povedia, prečo sa to stalo, kto je v pozadí, komu to poslúžilo a čo z toho bude.
 
Hodnoť

 

no, u nas v novinach boli posledne tyzdne plne laskyplnych stretnuti katolickych knazov s mladymi ludmi, takze je celkom osviezujuce.
nie, opravujem, na titulnej stranke stranke irish times je fotka, na ktorej pochoduju chlapi obleceni v bielych hidzaboch a komentar je venovany pripadu andrewa ronana. takze zase vsetko po starom
 
Hodnoť

Jozef

Jednoznačne sa spoliehali na Vás, že niečo o tom napíšete :)
 

Ja som pred pár dňami napísal

o Bambíne a vôbec som nemal chuť zasa písať nový článok. Píšem knihu, ide to ako z chlpatej deky.
 
Hodnoť

Ja si myslím,

že je to vec názoru. Jasné, že médiá sa mohli viac zaujímať o túto udalosť. My na Slovensku mám jedno kresťanské rádio, ktoré vyslalo do Madridu dvoch svojich redaktorov. Tí prinášajú čerstvé správy, dojmy...Sú priamo na mieste s našimi slovenskými mládežníkmi...Naša kresťanská televízia Lux...neviem, pretože som momentálne v zahraničí, tak netuším, či sa nejakým spôsobom zapojili do Svetových dní mládeže. Myslím však, že určite áno. Ja sama so mala do Madridu ísť, no kvôli inej zahraničnej ceste som to nakoniec musela odvolať. Mala som tam dokonca spievať s našim zborom z Katedrály sv. Františka Xaverského v BB, s ktorým sme nahrali slovenskú verziu tohtoročnej hymny SDM. Mrzí ma, že na Slovensku táto akcia nie je zatiaľ až tak známa. Hovorí sa o nej len v "našich" kruhoch. Medzi kresťanmi. A preto sa možno ostatné médiá veľmi nezaujímajú o tieto veci...
 

Zvyknutý som z Talianska,

ale aj z iných štátov, že o veciach okolo viery, cirkvi, alebo náboženstva píšu ľudia kvalifikovaní, novinári, laici, ktorá poznajú históriu, vedia ľuďom veci vysvetliť. Tu, vo "svetských novinách" je to ináč, okrem Sudora si málokto dá záležať. Prečíta pár internetových článkov a zbúcha ďalší, z ktorého sršia chyby a neznalosti. V Taliansku má každá redakcia Vatikanistu, ktorí to vie!
 

Jozef

už len posledná otázka....keď toľko obdivuješ pápeža(ja síce k nemu chovám, rovnakú úctu ako k hociktorému prezidentovi,lebo ho vnímam skôr ako známu politickú osobu)
Vie niečo pápež viac,než hociktorý iný obyvateľ tejto planéty?(odhliadnuc od vzdelania)
 

Pápež vôbec nemusí vedieť viac ako

iní obyvatelia planéty. V minulosti sme na to mali dosť príkladov. Tento pápež je však skutočne veľmi múdry, mnohokrát som ho zažil osobne, vie veľa o hudbe, literatúre, umení, vede, no a teológia bola dlho jeho chlebíkom. Prečítaj si tri knihy rozhovorov Petra Seewalda s ním a uvidíš ako odpovedá z voleja na všetký otázky.
 

<< < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Ondráš: Prvý minister novej vlády o ktorého sa zaujíma generálna prokuratúra 13 589
 2. Michal Porubän: Senzácia : O poslanca Ľuboša Blahu prejavil záujem Oxford,Harvard a aj Princeton ! 5 439
 3. Simona Kyselicová: Ako som začala predávat' medovníky v zahraničí || Život v Nórsku 2 419
 4. Matúš Suby: Praktiky košickej chobotnice časť druhá- Keď je udavačstvo eufenizmom 2 000
 5. Martin Greguš: Poslanec Blaha vs ETIKA. Viete aké predmety Ľ. Blaha učil na Akadémii policajného zboru? 1 576
 6. Miroslav Lukáč: Fico riadil SMER ako hadiu farmu. Iba nerozoznal hada od hadice. Jedovatých od škrtičov. 1 254
 7. Michal Šimečka: Dedičstvo Fica a Pellegriniho - sme poslední v EÚ 1 087
 8. Tomáš Vodvářka: Židovský humor XXXII 912
 9. Peter Slamenik: Cibuľkovej manžel je ako Columbova žena 719
 10. Július Kovács: Dúhový Peter pokračovateľ Mečiara a Fica želaný oligarchami. 622

Rebríčky článkov


 1. Jozo Peric: Chorváti chcú aj napriek pandémii euro. Chorvátsko ho prijme v roku 2023
 2. Vladimír Bohm: Zrušenie Trampových profilov urýchľuje koniec sociálnych sietí
 3. Dušan Seberíni: Nehádžte perly pod svine. Príhovor ministrovi zdravotníctva
 4. Erik Koncz: Kam ísť, keď sa bude dať 01: Pustý kostol
 5. Peter Biščo: Zlé jazyky hovoria, že ...
 6. Július Kovács: Poslanec Hlasu Ferenčák a primátor Kežmarku. Nakopaný do zadku ministrom obrany.
 7. Gabo Németh: Gabriel Németh recenzia Ján Maršálek Spoločnosť bez svetla , O súmraku našej kultúry....
 8. Jozef Kovalík: Ako som vycestoval v čase lockdownu na narodeninovú párty
 9. Miriam Studeničová: Zmätenosť pojmov
 10. Stanislav Martinčko: Pellegriniho HLAS volá! Ľudia pustite nás ku korytám, uvidíte, ako vám bude!


Už ste čítali?